Gwiaździste niebo led na suficie to niesamowity efekt, obok którego trudno przejść obojętnie. Choć wygląda zjawiskowo i niezwykle proporcjonalnie, każdy może uzyskać go we własnym domu. Jak zrobić efekt gwiaździstego nieba krok po kroku? Podpowiadamy.

Gwiezdne niebo w sypialni – co to jest?

Bezkresne, rozświetlone gwiazdami nocne niebo w pogodną noc to widok, który może zapierać dech w piersiach. Niestety, zanieczyszczenie światłem w wielu miejscach na świecie utrudnia, a niekiedy wręcz uniemożliwia oglądanie nocnego nieba na własnym podwórku. Jeśli uwielbiasz widok nocnego nieba, mamy dla Ciebie alternatywę – gwieździste niebo na suficie LED. To nic innego niż efekt świetlny, który dzięki zastosowaniu różnych wariantów, imituje na suficie (a czasem również ścianach) widok nocnego nieba. Gwiazdy zastępowane są najczęściej przez maleńkie świetlne punkciki. To piękne rozwiązanie, które cudownie sprawdza się w różnych pomieszczeniach domu: kuchni, sypialni, salonie, pokoju dziecka; jak również w strefach komercyjnych, na przykład na sali restauracyjnej. Należy pamiętać, że jest to oświetlenie dekoracyjne, akcentujące, co oznacza, że nie spełnia roli oświetlenia głównego, nie nadaje się na przykład do pracy czy nauki. Może natomiast stanowić uzupełnienie dekoracji w domu. Gwiezdne niebo to efekt, które pokochały tysiące, wprowadzając go do własnego wnętrza. Jak uzyskać gwiezdne niebo w domu?

Sposoby na uzyskanie efektu gwiezdnego nieba

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym sufit w domu będzie przypominał pogodne, nocne niebo. Dla osób, które budowę domu i projektowanie instalacji elektrycznej mają już za sobą, najprostszym sposobem jest zakup projektora gwiazd. To niewielkie urządzenie świetlne, które może działać dwojako. Niektóre projektory przerzucają obraz z niewielkiego monitora na ścianę i sufit, tworząc realistyczne odwzorowanie gwiazd, konstelacji, a czasem nawet planet. Drugi rodzaj projektorów działa na zasadzie przepuszczania światła przez niewielkie otwory w obudowie, które w pomieszczeniu tworzą obraz zbliżony do gwiezdnego nieba. Istnieją również projektory gwiazd, które w swoim działaniu wykorzystują odbijanie się i załamywanie fal światła. Niezależnie od modelu projektora, potrzebują one albo zasilania z gniazdka, albo akumulatora/baterii. Urządzenie ustawia się w określonym miejscu w pokoju w taki sposób, by efekt nocnego nieba był jak najbardziej zadowalający.

Jeśli jednak nie straszny Ci remont lub aranżację oświetlenia w domu masz dopiero przed sobą, polecamy olśniewający efekt gwieździstego nieba wykonany za pomocą światłowodów. Światłowody są całkowicie wodoodporne, dlatego można je zamontować w zasadzie w każdym miejscu w domu – również w łazience. Konieczne jednak będzie znalezienie odpowiedniego generatora, światłowody nie posiadają bowiem własnego źródła światła. Oświetlenie światłowodowe poza efektem gwiaździstego nieba można wykorzystać również do podświetlenia fug, pisaliśmy o tym w artykule: Jak zrobić oświetlenie LED (https://lumigo.pl) w fugach płytek w łazience?

Jak zrobić własny projektor gwiazd?

Jak zrobić gwiezdne niebo LED na suficie?