Odchudzanie wcale nie jest łatwe – wiedzą to trenerzy personalni. By cieszyć się wysportowaną sylwetką, musimy się poświęcić i zrezygnować z pewnych nawyków. I właśnie w tym tkwi problem. Nie każdy może z dnia na dzień przestać spożywać słodycze lub fast foody, nie każdy umie wziąć się w garść i zacząć chodzić na siłownie. Komuś brakuje wiary w siebie, innym – motywacji. Na początku warto mieć jakiekolwiek wsparcie – w postaci kogoś z rodziny lub znajomych. Taka osoba pomoże Ci przeżyć pierwszy kryzys, wesprze Cię w gorsze chwile i nie da upaść na duchu. Warto też mieć dobrą dietę, ale o tym trochę później.

MUV.PL – dieta dla każdego, kto zaczyna przygodę w świecie fit

Dla osoby początkującej najlepszą dietą jest taka, która nie wymaga kardynalnej zmiany żywieniowej. Bardzo ciężko i niezdrowo jednego dnia spożywać tłuste potrawy, dużo słodyczy, a następnego prawie nic nie zjeść albo głodować. Jest to niezły szok dla twojego organizmu, który niewątpliwie wpłynie na stan zdrowia. A przecież dieta ma być zdrowa! Z tego powodu zalecamy zdecydować się na pełnowartościową dietę MUV.PL. Składa się ona z 4 lub 5 posiłków, które nie za bardzo różnią się od codziennie spożywanych posiłków: zupy, sałatki, makarony, kanapki, potrawy z mięsem i rybą oraz wiele innych pyszności. Wiadomo, że nie zobaczysz w diecie niezdrowych sosów, słodyczy, fast foodów oraz innych niewskazanych w trakcie odchudzania składników. Twój dzienny jadłospis będzie miał wyznaczoną ilość kalorii (będą one się różniły w dniu treningowym i nie treningowym). Żadnych dokładek i tuczących przekąsek pomiędzy posiłkami. Czasami wystarczy pójść na taki kompromis, by już w niedługim czasie zobaczyć pierwsze rezultaty.

Czy sama dieta wystarczy?

Większość osób, którzy decydują się na podjęcie wyzwania i godnie walczą o wymarzoną sylwetkę zapominają o jednym, a właściwie dwóch bardzo ważnych czynnikach. Pierwszy jest tak oczywisty, że na początku nie planowaliśmy o nim pisać, a jednak i tak wspomnimy o nim jednym zdaniem. Właściwie, jest to picie wody. Oczywisty, niezaprzeczalny fakt – w trakcie odchudzania i nie tylko należy pić wodę, dużo wody. Każdy interpretuje to twierdzenie po swojemu, zamieniając picie wody na słodzone napoje lub ignorując jej dobry wpływ na nasze zdrowie. A potem skarży się, że nie widzi efektów odchudzania. Okazuje się, że tłuszcz, którego każdy tak starannie chce się pozbyć, jest rozkładany z pomocą wody, więc bez jej picia nie ma odchudzania. Dodatkowo woda powstrzymuje apetyt, pobudza metabolizm, redukuje cholesterol oraz dotlenia organizm. Same plusy.

Kolejną, ważną rzeczą w trakcie odchudzania jest aktywność fizyczna. Wskazana ona dla każdego, kto prowadzi siedzący tryb życia i każdego, kto wybiera pasywny odpoczynek. By dieta zadziałała, warto zacząć uprawiać sport lub postawić na spacery. Ważne, by robić to systematycznie i trenować chociażby raz tygodniowo. Masz dużo pracy na tygodniu? Możesz ćwiczyć w weekendy. Większość siłowni jest otwarta od poniedziałku do niedzieli, a trenując z MUV.PL możesz też wykonywać treningi w domu. Żeby zmotywować się do działań, postaw sobie konkretny, realistyczny cel, np. schudnąć 5 kg w ciągu trzech miesięcy. Po upływie tego czasu powiększ wymarzoną liczbę i trenuj bardziej intensywnie. Pamiętaj, by zadbać o wsparcie bliskich w trakcie odchudzania. Najlepiej, jak dogadasz się z koleżanką lub kolegą i zaczniecie ćwiczyć razem. Wspólne treningi są niezwykle motywujące i…wesołe. Przygotuj się, będzie dużo potu i śmiechu.

Dodatkowym udogodnienie na portalu MUV.PL jest możliwość umawiania się na treningi z trenerem personalnym. Możecie spotykać się online, na siłowni, w plenerze lub u Ciebie w domu. Mimo to, że ta opcja jest dodatkowo płatna, ma swoje atuty. Po pierwsze, trener nauczy Cię prawidłowo wykonywać wszystkie ćwiczenia. Dzięki temu nie urządzisz sobie szkody i unikniesz kontuzji. Po drugie, będziesz miał profesjonalną opiekę trenerską i zapełnione wsparcie. W trakcie programu treningowego możesz liczyć na konsultacje, a jeżeli masz pilne pytanie – trener na pewno rozwiąże wszystkie twoje wątpliwości.

https://muv.pl – treningi i porady od najlepszych trenerów personalnych w Polsce.