Kolor szary jest subtelny, elegancki, stylowy i przede wszystkim ponadczasowy. Nie jest to jeden z tym kolorów, który nudzi się już po kilku sezonów. Szarość to barwa, która z czasem nabiera szlachetności. Nic więc dziwnego, że tak często wybierana jest do naszych wnętrz. Nie tylko, jako baza do innych kolorów, ale także, jako kolor wiodący. W końcu szarość ma tyle odcieni, że można stworzyć z nich całą aranżację. Bardzo modne ostatnio stały się także szare lampy do łazienki, które pasują do wielu stylów. Od klasycznych, poprzez modern classic, na skandynawskich i nowoczesnych kończąc. Dzisiaj więc napiszemy kilka słów o szarych lampach. Jak je wybierać i gdzie warto je zamontować. 

Szare oświetlenie do salonu

Salon to przestrzeń bardzo ważna w każdym domu. Spędza się tutaj dużo czasu, dlatego ważne, by wnętrze było stonowane i uniwersalne. Nie ma tu miejsca na szalone połączenia, które znudzą się już po chwili. Najlepszym wyborem do salonu jest klasyka. Jeśli chodzi o oświetlenie, szare lampy do oświetlenia salonu to strzał w dziesiątkę. Eleganckie i uniwersalne. Pasują do wnętrz w jasnych, jak i ciemniejszych tonacjach, a co najważniejsze. Nawet, jeśli kiedyś zdecydujesz się na pomalowanie ścian na inny odcień, albo wymienienie kilku małych detali, szare lampy nadal będą pasowały. Szare lampy do salonu to inwestycja na lata, która z pewnością Ci się opłaci.

Szarość w stylu skandynawskim 

Kolor szary jest uniwersalny i pasuje do wielu aranżacji, ale we wnętrzach skandynawskich jest to kolor obowiązkowy. Szczególnie jeśli chodzi o detale i akcesoria. Lampy wiszące i  żyrandole w stylu skandynawskim to głównie szara paleta barw, która wzbogacana jest o metaliczne wykończenia – złoto i miedź. Właśnie dzięki takim kolorom we wnętrzach scandi łatwo jest uzyskać przytulny, domowy klimat, w którym każdy czuje się dobrze. Podczas wyboru lamp do wnętrz skandynawskich, pamiętaj o tym, że mają one dawać dużo światła. Wybieraj modele z odsłoniętymi żarówkami, z kloszami ze szkła transparentnego lub druciane, które także dają dużo światła. Skup się na tym, by każdy kąt w domu był doświetlony. Taki zabieg sprawi, że nawet w pochmurne dni, w domu będzie panowała przytulna, słoneczna atmosfera.