Energia słoneczna jest to znakomite źródło darmowej energii. Gdyby wszyscy zaczęli używać paneli słonecznych każdy by miał ciepłą wodą za darmo, nawet w zimie przy odrobinie promyków słonecznych złapiemy ciut energii do ogrzania wody. Jest to przede wszystkim prozdrowotna forma ekologicznego domu. W Polsce jeszcze raczkuje lecz wszystko idzie w dobry kierunku, nie jest może jak u naszych zachodnich sąsiadów lecz widzimy poprawę z każdym rokiem. Sam koszt instalacji jest drogi lecz Unia daje dofinansowania do 50% kwoty całkowitej. Jest to dobry układ.

Gdyby każdy korzystał z paneli słonecznych, o ile nasza planeta była by czystsza. Dołączając w pakiecie do tego energię elektryczną z wiatraków tworzymy ekologiczny dom.

Potencjał jest to ilość energii możliwa do wykorzystania, przy założeniu 100% sprawności procesu pozyskiwania. Panele słoneczne to przyszłość, musimy zacząć czerpać energię z tak potężnej sił jaką jest energia słoneczna. Za 20 lat już prawie pół planety będzie korzystać z tego typu rzeczy.